Střední odborné učiliště‚ Liběchov‚ Boží Voda 230‚ IČ 00069540

Jízda zručnosti

Tak to byla jízda!

Jednatřicet soutěžících z pětadvaceti středních převážně zemědělských škol a učilišť zajelo ve středu na národním finále v rámci doprovodného programu polního dne BEDNAR ve Slovči u Městce Králové famózní jízdy zručnosti traktorem s vlekem John Deere 5100M.

Do finále, které organizuje Zemědělský svaz České republiky pro letošní rok ve spolupráci se SŠTŘ Nový Bydžov, tedy loňskou vítěznou školou, a ZS Sloveč se nominovalo 25 chlapců a osm dívek z předešlých osmi regionálních soutěží, které se konaly v průběhu dubna a května. Postoupili totiž vždy tři nejlepší chlapci a jedna dívka. Svou finálovou jízdu nakonec zajelo celkem 31 soutěžících.

Na trati na ně čekalo hned několik záludných úseků. Hned po startu projet osmičkou, zajet do haly, kde museli projet slalomem mezí tyčemi a přejezd přes lávku, následně s pravoúhlou zatáčkou, průjezdem úvozem a zastavením u rampy na vzdálenost do 20 cm. Další zručnost mělo prokázat zastavení na přesnost u tyče, kdy jedna z tyčí musela být shozena a druhá zůstat stát. Největší oříšek však představovalo couvání do garáže, kterého byly ušetřeny jen slečny. Každé pochybení znamenalo trestné body, které se k výslednému času přičítaly v podobě trestných minut.

Svou bezchybnou jízdou s nejlepším celkovým časem 5:10 bez trestných minut se ujal prvenství od začátku usměvavý Josef. Svým vítězstvím tak předává pořadatelství na příští rok do Poděbrad. Neuvěřitelná shoda následně panovala na druhém místě, kdy si pro stříbro zajeli hned dva soutěžící naráz. Byli jimi Miroslav Mareček ze SOU Liběchov a Michal Mráka ze SŠ a ZŠ Tišnov.

Zdroj:https://www.zemedelstvizije.cz/zemedelske-souteze

 

Foto: https://www.gsospodborany.cz/aktuality/620-4-jizda-zrucnosti-traktorem-s-privesem-celostatni-kolo-v-mestci-kralove.htm